Wystawa: Unitra. Zakres częstotliwości

Z Technique.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj

W połowie tygodnia odwiedziliśmy wystawę "Unitra. Zakres częstotliwości". Wystawa jest poświęcona wzornictwu przemysłowemu Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego "Unitra".

Na wystawie można m.in. obejrzeć przykładowe urządzenia konstruowane w Unitrze. Naszym zdaniem jednak najciekawszymi elementami ekspozycji są projekty plastyczne opracowywane na etapie projektowania urządzeń. Są to całkowicie ręcznie wykonane prace przedstawiające przyszły wygląd powstającego sprzętu. Razem z projektami zaprezentowano również kilka sztuk oryginalnych prototypowych makiet urządzeń.

Oczywiście nie cały wizualizowany sprzęt trafiał później do produkcji. Polecamy np. rzuty gramofonu G9010 (wywieszone poza zasadniczą częścią wystawy, na parterze, w przejściu do bufetu).

Autorem większości zaprezentowanych projektów jest p. Grzegorz Strzelewicz. Eksponaty pochodzą z kolekcji p. Grzegorza Strzelewicza, p. Stefana Małachowskiego i Galerii Sztuki Użytkowej "Ekierka Siedem".

Wystawa nie jest duża, jednak uważamy, że każdy szanujący się miłośnik wzornictwa przemysłowego, Unitry oraz historii polskiego przemysłu powinien ją odwiedzić.


Wystawa będzie czynna do 29 października, od poniedziałku do niedzieli, godziny otwarcia 8.00-21.00.

Dom Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32, 02-697 Warszawa.

Adres URL: http://www.dkkadr.waw.pl/unitra-zakres-czestotliwosci/

Kuratorem wystawy jest p. Cezary Lisowski.


Migawki z ekspozycji:


Tekst przygotował: dr inż. Szymon Dowkontt


Powrót do "Strony głównej"


Powrót do "Wydania 2017"