Pomoce naukowe:Modele firmy Formeta Baden-Baden

Z Technique.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj

Modele z Baden Baden

Ponieważ w ostatnim czasie udało się pozyskać kilka modeli opisanych jako Formeta Baden Baden, zdecydowaliśmy się na utworzenie oddzielnego działu dla tych wyrobów. Nie wiemy (na razie) czy firma ta jest wytwórcą czy tylko dystrybutorem modeli. Modele są trochę podobne do wyrobów Hema, ale mają solidnie wykonane metalowe postumenty.


Model sprzęgła

Model różni się tym od powszechnie znanych, że posiada sprężynę talerzową. Ma też przecudną regulacje skoku łożyska. Oś wychodzi na dokładnie takiej wysokości jak w modelu prezentowanej poniżej skrzyni biegów. Można zatem zestawić ze sobą te modele.


Model skrzyni biegów

Model wykonany bardzo solidnie, po oczyszczeniu i przesmarowaniu wszystko działa jak należy

Model tylnego mostu

Niestety model ten nie ma oryginalnego postumentu, ale poza tym jest w świetnym stanie. Podejrzewamy że tym razem oś zębnika przekładni głównej jest na tyle nisko, że zestawienie z modelem skrzyni biegów możliwe było jedynie przy zastosowaniu modelu wału napędowego. Może z czasem zdobędziemy ten wał i nasze przypuszczenia się potwierdzą....Model tylnego mostu II

Ponieważ ten model tylnego mostu jest inny niż ten, który udało się pozyskać, pozostawiamy go na stronie z adnotacją "poszukiwany umiarkowanie"

Model układu kierowniczego

Modele te generalnie różnią się do siebie tym czy zawierają jakąś część zawieszenia samochodu - ten nie posiada. Jak w prawdziwym samochodzie wymagał przesmarowania "stojących" przegubów.Powrót