Pomoce naukowe

Z Technique.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj

Udało nam się praktycznie skompletować wszystkie pomoce naukowe produkowane w Polsce, a służące do poznawania tajników motoryzacji. W katalogach nie ma takiej kategorii i są one umieszczane w dziale technika. Zdjęcia eksponatów uzupełniających zbiór prezentujemy poniżej. W związku z tym stanęliśmy przed możliwością wyboru: albo kontynuować poszukiwania modeli motoryzacyjnych za granicą, albo dołączyć ciekawe polskie pomoce dotyczące ogólnie techniki czy fizyki. Po trochu zrobiliśmy i jedno i drugie. Oczywiście najważniejszym sprzymierzeńcem był w tym przypadek.

Dostępne materiały

Modele krajowe

Modele zagraniczne

Jak się okazuje pomoce dydaktyczne w postaci specjalnie wykonywanych eksponatów niekoniecznie były szeroko rozpowszechnione. Najwięcej z nich wykonywano w Niemczech i to po obu stronach ówczesnej granicy.

Były co najmniej cztery firmy, na których wyroby trafiliśmy: VVR, Hohm, Vogel i Hema. Ponieważ chcemy w pewnym sensie skatalogować ich wyroby, to z braku danych posłużymy się fotografiami eksponatów oferowanych w sieci.

Opatrzymy je kategorią "poszukiwane" mając nadzieję, że kiedyś zastąpimy je zdjęciami zdobytych modeli. Nie musimy chyba pisać jak długa droga dzieli znaleziony obiekt od znalezienia w sieci do postawienia go na stole w Warszawie. Spowodowane jest to głównie mało sympatyczna czynnością przekonywania współmieszkańców Unii (bez granic) do wysyłania przesyłek za granicę.

Inne pomocnicze materiały